פגישת הגדרות לשנת 2009 – סיכום

חברים שלום,

ביום ה' בשבוע שעבר (26/02/2009) נפגשנו לפגישת הגדרת יעדים לשנת 2009. בפגישה נכחו חמישה חברים (איתי, דרור, יואב גולדמן-שגיא, דוד וטל). 

מטרת על של התנועה

בפגישה ביקשנו להגדיר את מטרות העל של התנועה. היו חברים (דוד ואיתי) שביקשו לקבוע כי מטרת התנועה היא להגיע ליוזמה אזרחית. יואב, דרור וטל, ביקשו לקבוע כי כל אחד יכול להגדיר לעצמו את מטרת התנועה, כל עוד היא נמצאת בגדר ההגדרה של "הגדלת ריבונות האזרחים במדינה". החשש העיקרי של דוד ואיתי, היה שפעיל שיתמוך בדמוקרטיה ישירה מלאה, ויביע דעתו בתקשורת, יתפס כקיצוני, ויסמן את התנועה כקיצונית בעיני הציבור. הקבוצה המתנגדת, טענה שדובר של הקבוצה ימונה בקונצנזוס או בהחלטת רוב, ולכן הדברים שיאמרו בתקשורת יהיו על דעת רוב חברי הקבוצה. כמו כן נטען שאין מניעה לכל אדם להציג את עצמו כחבר התנועה, ולכן לא פרקטי לנסות למנוע חברות. דוד גם חשש מהשתלטות של אנשים על התנועה, שיקבעו שמטרת התנועה היא אג'נדה פוליטית כלשהי. שאר חברי הקבוצה הבהירו לו שהם לא יהיו מוכנים לתת למצב כזה לקרות, ושלדעתם אין לחשוש ממצב כזה.

הוחלט: להגדיר את מטרת התנועה כקידום דמוקרטיה ישירה למיניה (הגברת ריבונות הציבור).

ניהול פרויקטים

במהלך השנה הראשונה של התנועה התקבלה תחושה שפרויקטים מתמוססים ואין אירגון ברור לתנועה.
לכן הוחלט שכל מי שמעוניין לקדם פרויקט יקח על עצמו לנהל את הפרויקט. הפרויקטים ירוכזו בויקי, ויהיה רכז-פרויקטים שיעבוד מול אחראי פרויקטים כדי לארגן את הפרויקטים. כרגע מי שיהיה רכז-פרויקטים זה טל ירון, שיהיה בקשר עם מנהלי הפרויקטים שיוודא את התקדמותם, ויעביר דיווחים על התקדמות הפרוייקטים באופן מרוכז למאזינים בגוגל-גרופ. בעזרת דרור ויואב, נלמד לעצב פרויקטים בויקי.
הפרויקטים שהוחלט כרגע לבצע:

  • פרויקט "דמוקרטיה ישירה בויקיפדיה " (איתי) – פרויקט שמיועד להגדיל את החשיפה לדמוקרטיה ישירה, על כל הערכים שקשורים לנושא, בויקיפדיה. חשוב לציין שיש לעשות זאת בצורה נייטרלית ומאוזנת, ואין הכוונה להחדיר תעמולה לויקיפדיה. ויקיפדיה היא כלי להפצת ידע, ואסור לנו ולאף אחד לנצל אותה למטרות תעמולה חד-צדדית.
  • פרויקט שיפור הויקי (דרור) – שיפור ויעול הויקי, ככלי לשיתוף הידע בתנועה
  • פרויקט קבלת חברים חדשים (יואב) – קבלת חברים חדשים ביחס חם 
  • פרויקט הסברה (טל) – פרויקט שיעסוק בחשיפת התנועה בבלוגוספירה ובתקשורת הישנה (רדיו וטלויזה)
  • פרויקט אירגון תוכנות (טל) – אירוגון וידוע לגבי קבוצות עבודה הבונות תוכנות דמוקרטיות
  • פרויקט ויקדיון – (דרור וטל) ניהול דיון מרוכז באמצעות ויקימדיה.

הערכות להמשך

כדי לשמור על קשר פעיל, אנו רוצים לארגן פגישה כל חודש. כמו כן, איתי וטל לקחו על עצמם להפיץ דוא"ל לפעילים (בקבוצת הדיון) כל שבוע, ולמאזינים (פייסבוק ובלוג) כל חודש.

מטרות לשנת 2009

בפגישה לא הספקנו להגיע להגדרת מטרות לשנת 2009. עדיין לא נקבעו מטרות לשנת 2009. יש צורך להגדיר את המטרות הכלליות לשנה, כדי שנוכל לכוון את עצמנו בהתאם. יש צורך לפתח על כך דיון נפרד.

נשמח להערותכים ולדיוניכם. 

בברכה,
משתתפי הפגישה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s