על דרכים להביא דמוקרטיה ישירה

נכתב על ידי: טל ירון
חברים שלום,

כל תנועה המעוניינת לקיים את המטרה שלשלמה הוקמה, צריכה למצוא את הדרכים להגיע אל היעד. הגדרת הדרך, מאפשרת לכל החברים להתמקד ולשתף כוחות למען קידום המטרה.

בחודש האחרון הגדרנו לעצמנו מהי מטרת העל שלנו ("לקדם דמוקרטיה ישירה לסוגיה, במטרה להגדיל את ריבונות הציבור על המדינה."). עכשיו חשוב שנעצב לעצמנו את הדרכים לקדם דמוקרטיה ישירה. גיבוש הדרכים יאפשר לכולנו לשתף פעולה ולפעול ביחד, כדי לקדם דמוקרטיה ישירה בישראל.

מקור: http://www.socialmediatoday.com

כדי לבנות את הדרך ביחד, בניתי בדף הויקי הדרכים של התנועה שלוש דרכים שראיתי שקיימות בתנועה. ניסתי לסכמן, ולהוסיף את הביקורת שנשמעה כנגד כל אחת מהדרכים.

ויקי היא הדרך הדמוקרטית ביותר, העומדת כרגע לראשותנו, לגבש חוקים וחזון ביחד.נכון שהויקי דורשת טיפה הבנה טכנולוגית, אבל עבור רוב הפעילים הקיימים, היא אפשרית ולא מסובכת מידי. אנו מקווים שבעתיד נוכל להפוך את הויקי שלנו לWYSIWYG (מה שאתה רואה הוא מה שאתה מקבל), כדי שנוכל לקיים דיונים בויקי ביתר קלות.

אני מציע שאת הדיון על הדרכים נערוך בדף השיחה של הויקי. אם נערוך את הדיון כאן, הדרכים שנעצב ילכו ויעלמו. לעומת זאת הגעה להסכמה על הדרכים, מעל גבי הויקי, תיצור לנו ולמצטרפים החדשים מפת דרכים ברורה, שתישאר לאורך זמן. גם אנו וגם המצטרפים החדשים נוכל לחזור למפת הדרכים, ולבדוק עד כמה הצלחנו, ומה עוד עלינו לעשות כדי להצליח.

כדי לעקוב אחר הדיון, ולהצטרף לדיון, צרו לעצמכם חשבון בויקי של התנועה, וסמנו את הדף למעקב. אם אתם רוצים לקבל עידכונים לדואר על עריכות בדף, או בדף השיחה, תוכלו לעשות זאת אם תלכו בוקי ל"העדפות שלי" –> "פרטי משתמש" –> סעיף "דואר" וסמנו V ליד " ". מומלץ כמובן לסמן V ליד כל שאר הפרמטרים, כדי להפוך את הויקי לקבוצת דיון טובה ויעילה.

אז זהו, זה הזמן לגבש את הדרך שלנו.

בואו לדף עיצוב הדרכים של התנועה, ועצבו את דרכה של התנועה

מחשבה אחת על “על דרכים להביא דמוקרטיה ישירה

  1. SHEM הגיב:

    זה מאוד נכון שאין דמוקרטיה נכונה בישראל אבל יש דקטטורה בסילוף של דמוקרטיה. לקחת לדוגמה את המוסד לביטוח לאומי שסוטה מסמכויותו ושולל את חופש תנועתו של אדם. הגבלות על חופש תנועתו של אדם המקבל הבטחת הכנסה מותר לצאת מגבולות המדינה רק פעם בשנה!
    מאמתי הביטוח הלאומי הוא רשות שופטת או רשות רודנת המתעסקת בחופש תנועתו של אדם?
    קיים פה התפשטות של הרשות על כל עניניו של אדם אפילו הגבלת תנועתו!בניגוד לזכיות הדמוקרתיות המוצהרות אין להגביל את חופש תנועתו של אף אזרח ועל אחת כמה וכמה זה לא בסמכויות הביטוח הלאומי לבצע הגבלות שכאלא.
    הביטוח הלאומי הפך להיות האליגרכ ושותף למאפיא השלטונית

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s